REKLAMA
Znaleziono 4386 wyników
Westinghouse Electric Company podpisał umowy o współpracy przy projekcie jądrowym z 22 polskimi firmamiartykuł
Pokaż artykuł
Westinghouse Electric Company podpisał umowy o współpracy przy projekcie jądrowym z 22 polskimi firmami
Podpisane w poniedziałek, 19 września umowy dotyczą nie tylko współpracy w zakresie potencjalnej budowy sześciu reaktorów AP1000 w ramach realizacji Programu Polskiej Energetyki Jądrowej, ale także przyszłych projektów z wykorzystaniem technologii AP1000 w regionie Europy Środkowo-Wschodniej – poinformowała amerykańska firma Westinghouse Electric Company.
Fotowoltaika dla warszawskich szkółartykuł
Pokaż artykuł
Fotowoltaika dla warszawskich szkół
Zakończyły się odbiory oraz przyłączenia wszystkich instalacji fotowoltaicznych zamontowanych w ramach konkursu SłuchaMY Was. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez E.ON Polska przy współpracy z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy. Pięć warszawskich szkół podstawowych może już korzystać z energii słonecznej.
Wybrano wykonawcę kluczowej inwestycji elektroenergetycznej na Podkarpaciu, przy granicy z Ukrainąartykuł
Pokaż artykuł
Wybrano wykonawcę kluczowej inwestycji elektroenergetycznej na Podkarpaciu, przy granicy z Ukrainą
Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE) zakończyły postępowanie przetargowe dotyczące wyboru wykonawcy prac budowlano‑montażowych stacji elektroenergetycznej 400/110 kV Jarosław Systemowa. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Grinea sp. z o.o., która odpowiadać będzie za kompleksową realizację zadania.
Podpisano list intencyjny w zakresie rozwoju elektrochemicznego magazynowania energii w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Podpisano list intencyjny w zakresie rozwoju elektrochemicznego magazynowania energii w Polsce
29 maja 2023 r. w towarzystwie wiceministra klimatu i środowiska Piotra Dziadzio, przedstawiciele spółek skarbu państwa i wybranych uczelni podpisali list intencyjny dotyczący współpracy w zakresie elektrochemicznego magazynowania energii. Dzięki zgromadzeniu potencjału naukowego i inwestycyjnego możliwa będzie budowa fabryki ogniw jonowych, które zostaną wykorzystane w polskich magazynach energii, zarówno prosumenckich, jak i wielkoskalowych.
[Dolny Śląsk] 200 nowych miejsc pracy w Jeleniej Górze dzięki nowej inwestycji Draexlmaieraartykuł
Pokaż artykuł
[Dolny Śląsk] 200 nowych miejsc pracy w Jeleniej Górze dzięki nowej inwestycji Draexlmaiera
19 grudnia prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła wręczył prezesowi DWS Draexlmaier akt upoważniający...
Jelenia Góra: Niemiecki Draexlmaier kończy kolejny etap rozbudowy swojej fabryki automotiveartykuł
Pokaż artykuł
Jelenia Góra: Niemiecki Draexlmaier kończy kolejny etap rozbudowy swojej fabryki automotive
Niemiecka firma z branży automotive Draexlmaier kończy właśnie kolejną rozbudowę swojej fabryki w Je...
W Kleszczowie pod Bełchatowem powstanie pierwsza w Polsce fabryka magazynów energiiartykuł
Pokaż artykuł
W Kleszczowie pod Bełchatowem powstanie pierwsza w Polsce fabryka magazynów energii
W województwie łódzkim, w Kleszczowie (powiat bełchatowski) powstanie pierwsza w Polsce fabryka magazynów energii. Inwestycja w zakład produkcji ogniw, baterii i magazynów energii to efekt współpracy poznańskiej spółki Compremum z pochodzącą z Singapuru firmą Durapower Holdings PTE LTD, która dostarczy know-how, oraz Elmodis z Krakowa, dostarczającą rozwiązania IoT do sterowania magazynami.
W Siechnicach pod Wrocławiem trwa budowa nowej, wielkiej elektrociepłowni za ponad miliard złotych [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
W Siechnicach pod Wrocławiem trwa budowa nowej, wielkiej elektrociepłowni za ponad miliard złotych [FILM]
W Siechnicach pod Wrocławiem trwa realizacja budowy nowej elektrociepłowni – priorytetowej inwestycji Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA, należącego do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE.
Japan Tobacco International (JTI) z nową inwestycją w woj. łódzkimartykuł
Pokaż artykuł
Japan Tobacco International (JTI) z nową inwestycją w woj. łódzkim
Globalny gigant z branży tytoniowej, firma Japan Tobacco International (JTI) uruchomiła pierwszą własną farmę fotowoltaiczną w Polsce o mocy 14 MWp. Inwestycja o wartości ponad 40 mln zł pokryje ok. 20% zapotrzebowania na energię ze strony kompleksu fabrycznego firmy w Starym Gostkowie w województwie łódzkim, w powiecie poddębickim, w gminie Wartkowice.
W Warszawie trwa rozbudowa i modernizacja Zakładu Unieszkodliwiania Stałych Odpadów Komunalnych na Targówku [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie trwa rozbudowa i modernizacja Zakładu Unieszkodliwiania Stałych Odpadów Komunalnych na Targówku [FILM]
Prace nad rozbudową i modernizacją Zakładu Unieszkodliwiania Stałych Odpadów Komunalnych (ZUSOK) na Targówku postępują. Właśnie kończy się kolejny etap prac nad trasą, którą warszawskie odpady zmieszane pokonają od momentu ich dostarczenia na ul. Zabraniecką, aż do termicznego przekształcenia oraz wytworzenia energii cieplnej i elektrycznej dla mieszkańców stolicy.
[Warszawa] ERBUD S.A. wybrany generalnym wykonawcą biurowca Eurocentrum Office Complexartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] ERBUD S.A. wybrany generalnym wykonawcą biurowca Eurocentrum Office Complex
9 marca br. Grupa Capital Park, inwestor biurowca Eurocentrum Office Complex zlokalizowanego przy Al...
[Warszawa] Biurowiec Green Corner realizowany przez Skanska wynajęty w 95%artykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Biurowiec Green Corner realizowany przez Skanska wynajęty w 95%
Dzięki dwóm kolejnym umowom najmu Skanska Property Poland zakończy wkrótce komercjalizację biurowca...
TBS Wrocław zbuduje setki mieszkań przy parku Leśnickim. Inwestuje w fotowoltaikę [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
TBS Wrocław zbuduje setki mieszkań przy parku Leśnickim. Inwestuje w fotowoltaikę [WIZUALIZACJE]
Miejska spółka zrealizuje ponad 300 lokali na wynajem w zachodniej części Wrocławia, przy ulicy Doln...
Koreański Dongshin będzie produkował we Wrocławiu części do samochodów elektrycznychartykuł
Pokaż artykuł
Koreański Dongshin będzie produkował we Wrocławiu części do samochodów elektrycznych
Kolejny koreański inwestor stawia na Wrocław. Na Wrocławskim Oporowie, przy ul. Kwiatkowskiego swoją...
Wiecha na budynku K2 w Gdyni zawieszonaartykuł
Pokaż artykuł
Wiecha na budynku K2 w Gdyni zawieszona
Vastint informuje, że na placu budowy biurowca K2 przy ul. Kieleckiej 2 w Gdyni, zawieszono symbolic...
ENERGA blisko uruchomienia dwóch nowych, dużych farm fotowoltaicznychartykuł
Pokaż artykuł
ENERGA blisko uruchomienia dwóch nowych, dużych farm fotowoltaicznych
Blisko 290 tys. paneli i 450 inwerterów – tyle urządzeń zamontowano łącznie na dwóch inwestycjach Energi z Grupy ORLEN. Farmy fotowoltaiczne PV Kotla i PV Łosienice zakończyły kluczowy etap realizacyjny i są gotowe do kolejnych działań, m.in. rozruchów i testów. Dla obu zagwarantowano także wsparcie aukcyjne. Łącznie, PV Kotla (po osiągnięciu docelowej mocy) i PV Łosienice mogą według szacunków wyprodukować rocznie dość energii elektrycznej, aby zasilić prawie 85 tys. gospodarstw domowych.
Co słychać na budowie wartej ok. 2 miliardy złotych nowej, wielkiej elektrowni gazowej w Grudziądzu? [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Co słychać na budowie wartej ok. 2 miliardy złotych nowej, wielkiej elektrowni gazowej w Grudziądzu? [FILM]
W Grudziądzu trwa budowa nowej, wielkiej elektrowni gazowej o mocy 560 MW. Będzie to jedna najnowocześniejszych jednostek tego typu w Europie, gwarantująca dostawy energii dla miliona gospodarstw domowych. Zastosowanie bloku gazowo-parowego o wysokiej elastyczności sprawi, że nowa jednostka będzie skutecznie współpracować z odnawialnymi źródłami energii, tym samym przyczyniając się do ograniczenia emisji CO2 bez ryzyka zakłóceń w dostawach prądu dla odbiorców. Wartość tej inwestycji to prawie 2 miliardy złotych.
Łódź: Uniwersytet Medyczny zyska centrum naukowe warte niemal 60 milionów. Będzie przyjazne środowisku [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Łódź: Uniwersytet Medyczny zyska centrum naukowe warte niemal 60 milionów. Będzie przyjazne środowisku [WIZUALIZACJE]
Uczelnia skorzysta z nowego kompleksu laboratoriów z początkiem 2022 roku. Na wykonawcę wybrała firm...
ArcelorMittal Poland inwestuje kolejne ponad 200 mln zł w Krakowieartykuł
Pokaż artykuł
ArcelorMittal Poland inwestuje kolejne ponad 200 mln zł w Krakowie
Stalowy koncern rozpoczyna w Krakowie nową inwestycję składającą się z kilku projektów: budowy nowej kotłowni, instalacji odzysku ciepła, która wykorzysta ciepło w obiegu zamkniętym oraz podstacji energii elektrycznej. Po zakończeniu prac w tym oddziale zmniejszy się zużycie gazu ziemnego, a emisja CO2 spadnie o 115 000 ton rocznie. Inwestycja idealnie wpisuje się w potrzeby krakowskiej huty ArcelorMittal Poland, która funkcjonuje w innej konfiguracji niż jeszcze kilka lat temu.
PERN ogłosił przetarg na budowę 5 instalacji fotowoltaicznych w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
PERN ogłosił przetarg na budowę 5 instalacji fotowoltaicznych w Polsce
Bazy paliw PERN w Koluszkach i w Boronowie oraz stacje w Rypinie, Pelplinie i Łasinie to obiekty w których spółka planuje zbudowanie mikroinstalacji fotowoltaicznych. Właśnie ruszyło postępowanie przetargowe na zaprojektowanie i budowę instalacji o mocy do 50 kWp w każdym miejscu.
REKLAMA